Uroda zatem ma duże znaczenie psychologiczne, rzutuje na życie osobiste, współżycie całego społeczeństwa. W dzisiejszych czasach panuje ’’prawo dżungli”, a więc silniejszy, zdolniejszy, o schludnym wyglądzie i ’’zdrowej twarzy” ma szansę osiągnąć w życiu sukces. Tak więc:
– dbaj o higienę ciała i ubioru, bowiem ona stanowi podstawę urody,
– nie zapominaj, że pierwsze wrażenia i spostrzeżenia, jakie czynią inni wobec nas, wiążą się z wyglądem, higieną, gustownością ubioru, oraz że pierwsza ocena to istotny element hipotetycznej odpowiedzi (niejednokrotnie rozstrzygający) na pytanie, z kim mam do czynienia.
Obok urody fizycznej wysoką rangę przypisuje się urokowi osobistemu, który począwszy od okresu dojrzewania zyskuje na znaczeniu. Ranga jego wzrasta znacznie w latach studiów i początku pracy zawodowej.
Jeśli twoja samoocena jest zaniżona lub przesadnie zawyżona, to twoje aspiracje nie odpowiadają rzeczywistości i są inaczej postrzegane przez innych, wówczas i w jednym i drugim przypadku masz małe szanse na osiągnięcie celu, podobnie rzecz się ma, gdy na twojej twarzy lub w twoim zachowaniu wyraźnie uwidoczniają się skutki niepowodzeń.
Pamiętaj, że zadbana uroda i wygląd wpływają pozytywnie na samopoczucie i humor, czujemy się wtedy swobodniej i mniej skrępowani, a to przecież są podstawowe warunki skutecznego działania. Dla kobiet pięknych niewiele jest przeszkód na drodze do sukcesu, natomiast dla kobiet ładnych i inteligentnych nie ma ich wcale.
Leave a reply