Kraków- biuro księgowe z certyfikowanym księgowym?

Na skutek deregulacji zawodu księgowego na rynku pojawiło się mnóstwo nowych podmiotów świadczących usługi z zakresu rachunkowości. Nasz ekspert, księgowy Pan Marek świadczący swoje usługi przez biuro księgowe Kraków doradza jednak by korzystać wyłącznie z usług wykwalifikowanych księgowych. Najlepiej takich, którzy swoją działalność prowadzą jeszcze przed wprowadzeniem deregulacji. By założyć biuro musieli oni wcześniej zdać dość trudny i skomplikowany egzamin państwowy. Wcześniej by móc otrzymać certyfikat księgowego należało wyróżniać się dwuletnią praktyką z zakresu księgowości, oraz należało zdać egzamin. Druga droga prowadziła przez ukończenie studiów wyższych z zakresu rachunkowości oraz przez trzyletnią praktykę w księgowości. Odwiedzając poszczególne biura warto rozglądać się nie tylko za certyfikatem księgowego. Warto rozejrzeć się również za dyplomem nadawanym przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce.

Biuro księgowe w Krakowie tylko z certyfikowanym księgowym

Za zniesieniem egzaminu państwowego na księgowego przemawiała wyjątkowa niska zdawalność. Egzamin na certyfikowanego księgowego udało się zdać zaledwie 25 % wszystkim kandydatom. Możne więc dojść do prostego wniosku. Certyfikat otrzymywali tylko Ci, którzy rzeczywiście posiadali wiedzę z zakresu księgowości. Zresztą sama wiedza była niewystarczająca by otrzymać certyfikat. Egzamin składał się z części teoretycznej oraz praktycznej. Zdobytą wiedzę należało również wykorzystać w praktyce. Jak twierdzi ekspert od spraw księgowości właśnie na tym polu przyszli adepci księgowości najczęściej oblewali. Deregulacji nie powinni wiec obawiać się wysoko wykwalifikowani fachowcy z dziedziny księgowości. Poważni przedsiębiorcy, którzy prowadzą dość spore przedsiębiorstwa wyżej cenić będą sobie zawsze księgowych z certyfikatem. Poważni przedsiębiorcy nie mają bowiem czasu na to by biuro księgowe Kraków było zweryfikowane przez wolny rynek. Wolą zapłacić więcej za pewność otrzymania rzetelnego rozliczenia z fiskusem.

Biuro Księgowe Kraków

Klienci cenią sobie również dodatkową obsługę świadczoną przez biura rachunkowe. Te, które swoją działalność rozpoczęły dopiero po roku 2014 kiedy to wprowadzono nowelizację raczej nie mogą pochwalić się rozbudowanym systemem usług. Najlepszą ofertę posiadają biura funkcjonujące na rynku kilka dobrych lat. Oferują nie tylko rozliczanie z podatków ale również doradztwo podatkowe, pomoc przy wypełnianiu wniosków unijnych, kredytowych czy usługi z zakresu kadr i płac. Najlepiej gdy biuro rachunkowe tworzy zespół wysoko wykwalifikowanych fachowców. O pomoc w zakresie doradztwa podatkowego można się na przykład starać u prawnika zatrudnionego w biurze rachunkowym. Profesjonalne biuro księgowe Kraków, funkcjonujące na rynku dobrych parę lat zapewnia najwyższą jakość usług. Można liczyć na pomoc prawdziwych fachowców. Poszukując więc odpowiedniego biura rachunkowego warto zwrócić uwagę nie tylko na zakres świadczonych usług ale również na ich jakość, na to kto faktycznie w danym biurze pracuje.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>