Styl życia to utrwalona organizacja trybu życia

W zwalczaniu takich tradycji niewątpliwą rolę odgrywają przemiany w społeczności lokalnej w zakresie wzorów kulturowych i estetycznych, obowiązujących norm wyglądu czy wreszcie dostrzegania piękna.

Tak więc styl życia to utrwalona organizacja trybu życia, uwzględniająca dbałość o zdrowie i urodę, to, mimo obowiązków zawodowych i rodzinnych, umiejętne organizowanie odpoczynku i relaksu, to nade wszystko wypracowanie sobie koncepcji docelowego wzorca mody opartego na wyobrażonym ideale oraz świadome i konsekwentne jego urzeczywistnianie. To postawa troski o siebie, o swój wygląd, a więc o dobre samopoczucie, to odwaga we wprowadzaniu pewnych zmian w sobie, w swoim wyglądzie i sposobie postrzegania innych oraz siebie, to zmiana w sposobie myślenia, to rozwijanie wrażliwości i poczucia estetyki (gust), to zapobiegliwość i samodyscyplina, to opiekuńcza postawa wobec siebie, inaczej mówiąc stworzenie sobie warunków do utrzymania zdrowia, pielęgnowania własnego piękna i własnego rozwoju. Racjonalny styl życia polega również i na unikaniu sytuacji, w której uczymy się na własnych błędach. Są przecież wysoko kwalifikowani lekarze, kosmetyczki i kreatorzy mody, których fachowa konsultacja i odpowiednie porady pozwolą uniknąć doświadczania na sobie.

Współczesny świat żyje w tak szybkim tempie, że ludzie nie zastanawiają się nad swoim stylem życia, zdrowiem, a co za tym idzie i nad urodą. Istnieje wyrażenie: ’’Twoja twarz jest twoim majątkiem”. W stosunku do modelek, ludzi show bisinessu czy polityków to stwierdzenie jest raczej trafne. Może, lecz nie musi być równie trafne w stosunku do innych ludzi. Jednak istnieje reguła, która odnosi się do wszystkich: ’’Twoja twarz jest twoja wizytówką”. To właśnie twoja twarz oznajmia innym osobom, czy jesteś miła, czy wredna, radosna czy smutna, śmiała, zadowolona, wyrozumiała, przyjazna czy wręcz przeciwnie. Mówiąc krótko, twoja twarz jest najistotniejszym elementem twojego image. Kiedy kogoś spotykasz, napotkana osoba przede wszystkim patrzy na twoją twarz. Przemyślaną opinię o tobie formułuje na podstawie wyglądu twojej fryzury, kształtów ciała, tego, w co się ubierasz, jak dbasz o swój wygląd, jak brzmi twój głos. Twoja twarz jest mapą, którą osoba ta uważnie studiuje, czasami nawet nieświadomie, szukając na niej odpowiedzi, jak rozpocząć dialog z tobą. Właściwie uważnie patrząc na twoją twarz można się o tobie wszystkiego dowiedzieć. Twarz, to ten fragment ciała, który najbardziej łączy cię z otoczeniem, ale który jednocześnie cię wyróżnia.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>